28 Haziran 2009 Pazar

O GECE HERKES BAŞKA BİR ŞIKTI

CEMİYET HAYATININ RENKLİ İSİMLERİNDEN METİN- VİKTORYA YIVIŞLIGİL ÇİFTİNİN KURUÇEŞME GODDİK TE DÜZENLEDİKLERİ "YAZA MERHABA" PARTİSİ BİRBİRİNDEN İLGİNÇ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU.


Royal Bisikletlerinin Sahibi Ataman Kunduz, partiye at kostümüyle katıldı. Kuyruğuyla sinekleri kovalaması davetlilere eğlenceli dakikalar yaşatırken, açık büfenin altına kaka yapması cemiyet hayatınca hoş karşılanmadı...Hale, Lale, Jeyan Tomakin... Üç çılgın kızkardeş partinin en dikkat çekekn simalarıydı.


Muzaffer- Lilly Otlupeynir

Vahdet Sıyırt

Uskun Poşurer
Demet, Taygun, Çisem Tokmakçıoğulları

Poyraz SapısilikEcem- Tarık Uyluk

Jeff Togi, Mehmet Çortum, Suhan Tülbent, Sayra Orksan, Tuhben Kurtuer

Kavil Surcan Müftüoğulları

18 Haziran 2009 Perşembe

Dedikodu yapmak sağlığa iyi geliyor

Bilim adamları araştırdı, çıkan sonuca göre "dedikodunun sağlığa iyi geldiğini" belirlendi.
Daily Mail gazetesinin haberine göre, sık sık dedikodu yapanların daha az strese girdiğini belirten araştırmacılar, sosyal bağların kuvvetlenmesinde önemli rol oynadığı için dedikodunun, yapanları daha mutlu ve sağlıklı hale getirdiğini kaydetti.
Michigan Üniversitesi bilim adamları, çiftler halindeki 160 kız öğrenci üzerinde yaptıkları araştırmada, dedikodunun endişe ve stresi azaltan progesteron hormonunun seviyesini artırdığını saptadı.
Çiftlere ayrılan öğrencilerin yarısına, birbirlerine sormaları için, aralarındaki yakınlaşmayı sağlayacak türden sorular verildi. Grubun diğer yarısından ise botanik üzerine hazırlanmış bir araştırma makalesini ele almaları istendi.
20 dakika sonra, birbirlerini tanımalarını ve birbirlerine yakınlaşmalarını sağlayacak sohbetler yapan öğrencilerin progesteron seviyelerinin aynı kaldığı veya yükseldiği görüldü. Diğer gruptakilerin progesteron seviyelerininse azaldığı tesbit edildi.
Araştırma başkanı Prof. Stephanie Brown, biyolojik mekanizmayla insanların toplumsal davranışları arasındaki bağlantıyı saptamak gerektiğini belirterek, "Bu bağlantılar, yakın ilişki içindeki insanların toplumsal olarak izole yaşayanlara nispetle neden daha mutlu ve sağlıklı olduğunu ve neden daha uzun yaşadığını açıklamaya yardım eder" dedi.
Araştırma, Hormones and Behaviour dergisinde yayımlandı. A.A
Akşam
Necip Aptioğlu

17 Haziran 2009 Çarşamba