30 Ekim 2009 Cuma

İLİŞKİ UZMANI VE YAŞAM KOÇU LANBÂNU OHNUR BİZLERLE


AİLEMLEN DOMUZ GRİBİ NEDENİYNEN SEVİŞEMİYORUM

Koç gibi bayansınız maşallah diyerekten sözlerime başlıyorum Sayın Sarı Dobra Lanbânı Ohnur Hanım.

İsmim Reşat, tükkan kendimizin. Kuruyemiş üzerine. Ailemin ismi Saynur. Kendisiyle bir akrabamızı hapsanede ziyaret ederkene tanıştık. Akrabamızın adı Sultan, kendisi de bayan. Otoyol üzerine,(zannediyorum gişeler veya trafik çızgısı çalışmaları) çalışırken kendisine atılan bir iftira üzerine hapsaneye düşen Sultan Abla, ziyaret sırasında tanıştığımız ailem Saynur için;

“Reşat bu kızı al, seni yaşatsın” demek suretiyle mutlu bir yuvanın temellerini atmamıza vesile oldu.

Ben de İstoç’ta kirada bulunan bir tükkanla, Haznedar Hattı’nda çalışan hatlı minibüsümü satmak suretiyle ailem Saynur’a görkemli bir düğün yaptım ve İstanbul’un yükselen yıldızı, cazibe merkezi Milvaki Konakları’ndan bir dupleks havuz görünümlü daire aldım, kendisini içine oturttum.

Evliliğimizin ilk aylarında basında kuş gribi alarmı olduğu için Saynur, “Dışarda tükkanda milyon türlü insanla temas halindesin bu durumda seninle cinsi münasebette bulunarak doğabilicek yavrımızın hayatını tehlikeye atmam mevzuubahis olamaz” dedi.

Eve mikrop getirmemden endişeleniyor, şapkabonesi, galoş, ve maske takınmak suretiyle evin içinde hışır hışır dolaşarak benim aşk davetlerimi karşılıksız bırakıyordu.

Ben cilve ediyordum o hışırdıyordu.

Kuş Gribi alarmının sonaerdiği günlerde; ailem Saynur’un rahatlayıp banakarşı olan bayanlık vazifelerini yerine getirmesini bekliyordum ki.... Bu kez de Domuz Gribi başladı.

Ailem Saynur bir normal bayanlar gibi küpe, kolye takınacağına daha fazla maske ve galoş takınarak hepten hışırdayan bi insan oldu.

Ben ise aşkımızı yaşatıp ilişkimizi kurtarabimek için” mikrop tutmasın” diyerekten evvela bıyıklarımı daha sonra avret mahallimde bulunan kıllarımı, kaş ve kipriklerimi kısaca cümle tüyümü kılımı kesip cascavlak bi insan olmakla kalmayıp kapının önüne koydurduğum sulu kolonya dolu varile girmeden eve adım atmıyordum...

Kolonyalı suyun tesiriyle çok afedersiniz daşaklarım alev alev yandığı gibi kasıklarım da ailemle bir türlü münasebete giremeyişimden ötürü zonkluyordu.

Daha fazla kendimi nasıl dezenfekte edebilir, hanımım Saynur’u ikna eder ve karı koca arasında kalması gereken yatak fantaazilerine başlayabilirdik? Efenim? Yok muydu bunun bir çaresi?

Hal böyleyken birgün Saynur bana yekten konsantre çamaşırsuyu içmemi, bu şekilde tamamen dezenfeksiyon olacağımı kendisinin de bana karı koca arasında kalması gereken şekide defalarca vereceğini söyledi.

O akşam kendisinin hazırladığı domestos çorbasıyla beraber acur turşusu ve bi miktar iç pilav yiyerek kendimi bilmeden tam altı ay Vakıf Gureba Hastanesinde yattım. Daha sonra sigorta beni Haseki Hastanesi’ne oradan Siyami Ersek Göğüs Hastalıkları Hastanesine sevketti. Bir buçuk yıl da bu hastanelerde yattıktan sonra en son Samatya SSK Hastanesi’nden taburcu oldum.

Taburcu olduğum esnada içimde iç organ olarak sadece çeyrek karaciğer, bi miktar akciğer ve sıfıryetmişbeş böbrek ile yirmi- yimbeş santim barsak kalmasına rağmen Allaha şükür ki kocalık vazifemi yerine getirebilecek durumdaydım. Bu bakımdan hemen gidip ailem Saynur’u buldum. Bulmaz olaydım.

Ailem Saynur “Uzaylar Böcek İlaçlama ve Müteahhitlik Aş”nin sahibi olan Atlas Bey adında bir adamla dost hayatı yaşıyor idi.

O anda dünyam başıma yıkıldı. Bir arazöz, bir vidanjör felan kiralayıp kendisini baştan aşaıya afedersiniz lahım suyuyla yıkamak istedim, damper damper çöp kamyonuyla saldırmak, kendisini bir sosis yapım fabrikasının kıyma karışdırma kazanına atmak gibi hissiyatlarla doldum doldum taştım.

Ben onun için dezenfekte olayım diyerek çok afedersiniz husyelerimi kolonyayla yakmakla kalmayıp üstüne yoğun domestos çorbası içmek suretiyle sayısını bilmediğim günlerce hastanelerde sürünürken o Atlas adındaki yavuşakla karı koca arasında kalması gereken bazı hareketleri evire çevire yaşamış ve yaşamakta idi.

Planımı kurdum, zili çalıp aniden karşısına çıkacak ve o melek yüzüne çöp konteynırından sızmış sulardan biriktirdiğim nadide bir sıvıyı fırlatıp kaçacaktım. Görsündü mikrobu, virüsü, haşaratı kiri tatağı...

Lakin zannettiğim gibi olmadı fakat. Kapıyı çalınca karşımda beliren o melek bayan yüzü karşısında kendisine suikast etmeye kıyamadım. O maskeleri, galoşları hışırtıları çıkarmış adeta bambaşka bir bayan olmuştu. Bana

“Aşı oldum ferahladım gayrı Reşat” dedi.

Gördüm ki dost hayatı yaşadığı kişi veya kişilerden kendisi artık soğumuş ve bana karşı kayıt yapabiliyor. Bana kayıtsız olmadığını anlayınca şöyle bir ağzını yokladım

“Atlasgil esasen iyi biri amma Güngören’de inşaat yapmaya başladı. Bütün gün işin başında. ‘Yok bugün beşinci katın betonunu döküyoruz, yok efendim amele çavuşu kumun altında kaldı, vay zabıta rahat koymuyo’ diyerekten eve gelmiyur. Yalnızlıh da bi yere kadara”

Şeklinde konuşmalarla bana Atlas yavşağını aradan çıkarıp tekrar bana dönebileceğinin manyelini verdi.

Şimdi bir ilişki uzmanı ve koç gibi bayan olarak size soruyorum Lânbanu Hanım. Bu ilişkiyi ben yeniden tesis eder ailem Saynur’la karı koca arasında kalması gereken hareketlerden yapabilir miyim? İnsan evladıysanız şu ilişkiye bi el atın, itip vurduralım yürütelim, kurtaralım bataktan bu yuvayı. En kalbî saygılarımla.

***
Canımsın Reşat, hakkaten temiz bi insansın, tertemiz... Kalp olarak yani. Evelallahın izniyle kurtulur o ilişki kurtulur... Daha ne ilişkiler kurtardık biz uzman olaraktan duysan şaşarsın.. duyabiliyosun bu arada di mığ... Hayır yani hastanede çok kalmışsın da. Sağlam organlarını sayarken kulağı göremedim de o bakımdan, herneyse...

Wiskonsinli Yaşam Koçu İlişki Ve Kendini Sevme Uzmanı Clara Graham’ında dediği gibi

“Eski ilişkiler tramboline benzer. Yaylanıp yeniden zıplarsanız bir süre sonra otomatik olarak zıplamaya başladığınızı hayretle göreceksiniz”* Ailen Saynur’a küçük minik tatlı armağanlar alıp onu şaşırtırken tuvalete minik beyaz tatlı hijyenik naftalin tabletleri koy.

* Başbaşa gidilen tatlı bir butik otel tatili sizi birbirinize daha da yakınlaştıracaktır. Ya da özel bir hastanenin en zenginler için ayrılmış lüks bir süitinde hijyenik bir yatakta mini bardan aniden çıkıveren sürpriz bir şampanya ve istiridye tabağı... Hoş olmaz mı?

* Enseyi naturel kestir.

* Ve herzaman olduğu gibi; tuvit kruvaze ceketler, baklava desenli angora süveterler, şık minik bir güderi yelek, yakut manşet düğmeleri, turkuvaz atkı, fuşya çorap, jumbo karides, füme somon, çorum leblebisi, piresavar, şirin çukulata tabletleri, ipek, kaşmir, ytong...

Hayırlı ilişkiler dileğiyle, ışık gözünüze girsin!

LManyak Kasım Sayısı'ndan özetlenerek