17 Aralık 2012 Pazartesi

Bİ GÜN MAHALLENİZE ÖKÜZ GİBİ BİR REKLAM TABELASI DİKERLERSE BİLİN Kİ İÇİNDE GİZLİ BAZ İSTASYONU VARDIR....HER YÖNE SİNSİ KANSER PAKEDİ

Şu aralar bizim evin önüne dikiyolar bunlardan bi tane. Hesapta reklam tabelası ama içine gece yarıları baz istasyonu sokmaya uğraşıyolar. Sahte plastik palmiyelerin içine koydukları, ev çatısında baca süsü verdikleri bir sürü gizli istasyonları var. Bazısı faydalarından söz edecek nerdeyse, "şehir efsanesi" demeye getiriyolar. Madem öyle, yani baz istasyonlarının kanser yaptığı filan yok, efsane bu, büyükresmi görememek, kıskançlık kötü emel filan, o zaman niye gizlice yapmaya çalışıyosunuz. Neden dakkabaşı SMS lerle TV reklamlarıyla kafamızı mikme olanağını sonuna kadar kullanırken bu konuda "efsaneyi yıkacak" bilimsel veriler, kamu spotu felan yayınlamıyorsunuz? Madem "efsane" gizli gizli çocuk parklarına plastik palmiye, reklam tabelası kisvesi altında niye anten dikiyosunuz?
Kanserle mücadelenin günah keçisi sigara oldu, kamu spotu yağıyor. Bir vakitler reklamlarda sigara tavsiye eden doktorların varlığı internetten bulunabiliyor oysa. Uzun süre sigaranın kanser yaptığı da "kesin kanıt yok" diyerek reddedilmiş. Şimdi ise sigara içeni oracıkta tokatlayabilecek bir kamuoyuna sahip olduk Allaha şükür. Ama en az sigara kadar zararlı bu elektromanyetik kirliliği şimdilik görmezden geliyoruz.
Sonradan insanlık bir aşama geçirir, elekromanyetik radyasyon 21. yüzyılın lanetlenmiş sigarasına dönüşür belki...
Ama bu arada sinsi sinsi çocuk parklarına gizli istasyon dikenler, alçaksınız.