21 Ocak 2009 Çarşamba

9 yaşında aşk gurusu oldu!


Kızlarla nasıl konuşulur? Bugünlerde ABD’de herkes bu sorunun cevabını 9 yaşındaki Alec Greven’in kitabında buluyor.
NEW YORK - Psikologları ya da aşk terapistlerini unutun. Eğer kızlarla konuşmakta zorluk çekiyorsanız ilacınız hazır. Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok satanlar listesinde yer alan ‘Kızlarla Nasıl Konuşulur’ adlı kitap aradığınız tüm sorulara cevap veriyor. Sadece 10 dolara satılan bu kitap, yazarı Alec Greven’ni ülkenin en popüler isimlerinden biri yaptı. Alec şimdi ilkokul çağındaki kızların yeni sevgilisi, çünkü bu iddialı yapıtın yazarı henüz 9 yaşında.
Sık sık televizyon programlarına davet edilen Alec ‘deneyimlerini’ herkesle paylaşıyor. Kitabın ortaya çıkışı şaşırtıcı değil. Okulda öğretmeni yazılı bir ödev istemiş. Gerisini Alec şöyle anlatıyor: “Hangi konuda istersek yazabilirdik ben de kızlar hakkında yazmayı seçtim.” Öğretmeni Alec’in yazdıklarını çok beğenmiş ve öncelikle kitap okulda az sayıda basılmış. Daha sonrada Amerika’nın en büyük yayın evlerinden biri kitabı basma kararı almış ve Alec’in tüyoları milyonlara ulaşmış...
Alec’in tavsiyelerinden bazıları da sadece yaşıtlarına hitap ediyor: “Eğer ilkokuldaysan kızların senden hoşlanmalarını sağlamaya çalış, aşık olmalarını değil. Sana aşık olması için en az ortaokula kadar bekle yoksa onu elinde tutman çok zor olacaktır.”Genç aşk gurusunun bazı tavsiyelerinde ise yaş sınırlaması yok.
Örneğin,
Duygularını açık etme
Aptal ya şapşal görünme
Aşırı hareketli görünme (şeker yemeği kes eğer gerekiyorsa)
Arkadaşlarının kız arkadaşını elinden almayacak kadar iyi olduklarından emin ol.
Eğer bir kızı seviyorsan onunla konuş, bunu bilmesini sağla.
Bazıları kızların önünde sersemce ya da sulu hareketler yapar.
Bazıları ise aşırı gösteriş yapar.
Bunlar kızlara yaklaşmak için iyi yollar değildir.