26 Ocak 2008 Cumartesi

Almanya'da Neonaziler Türk kökenli bir milletvekiline "Türkleri toplama kamplarında yakma ve küllerini bacadan savurma zamanı geldi" mesajı yolladı.

Berlin Eyalet Parlamentosu Yeşiller Milletvekili Özcan Mutlu, partisinin 500'ün üzerindeki mektubu savcılığa teslim ettiğini söyledi.
Özcan Mutlu, "Geçtiğimiz hafta Almanya'nın birinci kanalı ARD'de Hessen Eyalet Başbakanı Roland Koch'la birlikte seçimle ilgili, özellikle de gençlerin arasındaki yaygın şiddet eylemleriyle ilgili bir programa katıldım. Program çok sayıda insan tarafından izlenmiş. Yapımcılar 4 milyon insanın izlediğini söyledi. Ben bu programda sayın Koch'a, yaptığı propaganda ile toplumu böldüğünü ve yabancı düşmanlığını körüklediğini ve özellikle burada doğmuş ve büyümüş olan gençlere saldırganca hitap ederek onları yabancılaştırdığını söyledim.
40 yıl boyunca birisine yabancısınız derseniz o kişi sonunda kendini yabancı hisseder.Bu politikaların verimli olmadığını, toplumsal uyuma teşvik etmediğini tam tersine uyumsuzluğa yol açtığını savundum. Kendisine göçmenleri ve gençleri günah keçisi olarak gösterip seçim malzemesi yapmamasını söyledim. Ardından üç gün içinde internetteki misafir defterime 300 mesaj bırakıldı. 500 kadar da nefret ve kin içeren e-posta aldım. Misafir defterimdeki notlarda da bu tarz ifadeler vardı. Irkçılardan gelen mesajlar vardı. Ben programda Almanya'dan 'Almanya bizim de vatanımız' diye söz etmiştim" dedi.Televizyondaki, "Almanya Türklerin de vatanı" açıklamasının tepki topladığını da ifade eden Mutlu, "Almanya'yı terk edin" şeklinde tehditler aldığını da sözlerine ekledi.
Mutlu, " 'Ne zamandan beridir Almanya pis Türklerin vatanı diye soruluyor. Buraları terk edin, siz teröristsiniz, Müslümanların hepsi teröristtir. Ne işiniz var burada çekin gidin Anadolu'ya. Gidin orada çobanlık yapın. Burada Alman sosyal kasalarını boşaltıyorsunuz pis Türkler' yazan mesajlar geldi. Geçtiğimiz günlerde öyle bir mesaj geldi ki tüylerim diken diken oldu. Irkçı bir şahıs 'Ausschwitz ve Buchenwald Nazi toplama kamplarının tekrar işe başlamaları gerekiyor' şeklinde bir mesaj göndermiş" ifadelerini kullandı..Tehditlerin akıl almaz boyutlara ulaştığına dikkat çeken Mutlu, bu tehditler arasına 'Türkleri yakma zamanı geldi' sözlerinin de yer aldığını. belirtti.

Vatan
YAKACAK SENSİN, BACA DA SANA GİRSİN!