9 Nisan 2009 Perşembe

KAPTANIN SEYİR DEFTERİNE EK-10

GECENİN DÖRDÜ, ANONS GELDİ İNDİM PİJAMALARLA KAPTAN KÖŞKÜ’NE. MONİTÖRDE BENİM PÜSKÜLLÜ BELA TEĞMEN UHURA’NIN KONSEY ÜYESİ BABASI. BAŞTAN TANIYAMADIM HERİFÇİOĞLUNU. YEMİŞ YEMİŞ KRİPTONİK PATATESLERİ MALAK GİBİ OLMUŞ YATIYO, ÖKÜZ. “NE İŞLER ÇEVİRİYO LAN ORDA? NE ZAMAN İSTEMEYE GELİYON KIZIMI, NİKAH NE ZAMAN?… TORUN İSTİYORUM, TORUN!?” DEDİ. “HACI BABA” DEDİM, KOLUMDAKİ KRİPTONİK SAYACI GÖSTEREREK “SENİN SAATTEN HABERİN VAR MI?” “YÜRÜ GİT LAN MANYAK” DEDİ. İÇKİLİ, KAFASI DA BOZUK BELLİ. ‘ALTTAN ALIR AĞAM PAŞAM ÇEKER SEPETLERİM BUNU’ DİYE DÜŞÜNÜRKEN “SEN KİMSİN LAN BENİM AİLE NAMUSUMU KİRLETİCEK KAPTAN PARÇASI!” DEDİ. BAŞIMI EĞDİM, EYVALLAH MODUNA YATTIM. “YARIN ORAYA EKİP GÖNDERİP ÇEKİCEM HEPİNİZİ HİZAYA… YANIMA GELİNLİK VE GRAN TUVALET DİKİLİCEKSİNİZ ELLERİMLE KIYICAM NİKAHI! İŞTE O KADAR” DEDİ, KAPATTI İLETİŞİMİ. DÖNDÜM ZULU’YA… “BU DALLAMA Bİ DAHA ARARSA BEN YOKUM, İŞİMİZ GÜCÜMÜZ YOK Bİ DE SAMANYOLUNUN SARHOŞUYLA MI UĞRAŞICAZ BE” DEDİM. ÇEKTİM GİTTİM YATTIM KABİNİME.
SABAH ELİMDE AFYON PATLATAN SÜTLÜ NESLE KAPTAN KÖŞÜ’NE İNDİM, Bİ DE NE GÖRİYİM! BİZİM MAKAM OLDUĞU GİBİ BANA VE MÜRETTABATIMA BENZEYEN Bİ KAÇ LAVUK TARAFINDAN İŞGAL EDİLMEMİŞ Mİ!. “KİM LAN BU TİPNOZLAR?” DEDİM SKATİ’YE, “DERHAL BOŞALTISINLAR MAKAMIMI YOKSA DÖKERİM TOPUNU UZAYIN BOŞLUĞUNA!” “AMAN KAPTAN, CANIM KAPTAN” DEDİ SKATİ. “TEĞMEN UHURA’NIN BABASI GÖNDERMİŞ BU EKİBİ. HERİFLER BÜTÜN BİZİM BÜTÜN DEFTERLERİ, MAKBUZLARI ÇEK EDİYOLAR. Bİ AÇIĞIMIZI YAKALAR YAKALAMAZ KOMPLE SÜRÜCEKLERMİŞ MÜRETTABATI, YERİMİZE GEÇİCEKLERMİŞ”… DÖNDÜM, AĞIZ YAMDURDUM. “VAR MI LAN HARBİ HARBİ Bİ AÇIĞIMIZ?” DEDİM… “OHOOO KAPTAN… HELE Bİ 200’ÜNCÜ SAYFAYA KADAR GELSİNLER, ONDAN SONRASI BAKKAL DEFTERİ GİBİ” DEDİ.

SKATİ DAHA LAFINI BİTİRMEDEN YANIMIZA KAŞI GÖZÜ AYRI AYRI OYNAYAN, BEYAZ SURATLI, ROBOT KILIKLI Bİ TİP YAMANDI. “İNCİR AĞACI DİKİCEZ DİBİNİZE, İNCİR AĞACI… PARAKİNETİK ENERJİYLE Bİ ÖNİZLEME ÇEKTİM O DEFTERE, TAMAMI KOLPAÇİNO” DEMESİN Mİ! ELİMİN TERSİYLE ALNININ ORTASINDAKİ HAYATİ DEVRELERE Bİ KAPATTIM GODOŞUN. “YÜRÜ BAS GİT LAN, EKİP ŞEFİN GELSİN” DEDİM. ADINI SONRADAN ÖĞRENDİĞİM KAPTAN PİCADİLLY MİDİR NEDİR NE KARIN AĞRISIYSA İŞTE O AYAĞA KALKTI. “GELİCEM ANACIM… DEFTER BİTSİN, ORAYA DA GELİCEM” DİYEREK POSTASINI İNCEDEN KOYDU. LÖK GİBİ KALDIK TABİ.
NEYSE, BAKTIM BİZE KÖŞKTE EKMEK YOK BASTIM GİTTİM SIPAK’IN YANINA. “OĞLUM SIPAK KÖŞK…” DEMEDEN DAHA AĞZIMDAN ALDI LAFI. “YAN BASTIK KAPTAN, BU SEFER DİKTİLER İNCİR AĞACINI” DEDİ. “İNCİR AĞACI MI? ULAN SEN DE Mİ?” DİYE SORMAYA KALMADI, “DATA ABİ O ROBOTUN İSMİ. YEDİ EVRENİN EN GELİŞMİŞ ANDROİDİ, KÖPEK. PİCADİLLY MİDİR NEDİR NE KARIN AĞRISIYSA İŞTE O MÜRETTABATI DAĞITTIKTAN YERİME GEÇİRCEKMİŞ DATA KÖPEĞİNİ. BENİ DE ARTIK EMEKLİYE AYIRIRLAR BU YAŞTAN SONRA… VOLKAN GEZEGENİNDE Bİ ARAZİ ALIP SATÜRN FISTIĞI DİKİYİM DİYORUM, REKOLTESİ BAYAĞI Bİ YÜKSEK BİLİYO MUSUN BİZİM MEMLEKETTE” DEDİ. TUTTUM KULAĞINDAN SIPAK’I “NE MEMLEKETİ LAN! BİZ DAHA ÖLMEDİK LAN” DİYE ÇIKIŞTIM. “KAFAMDA CANAVAR GİBİ Bİ FORMÜL VAR, YANNIZ YARDIMIN LAZIM. SEN ŞİMDİ BU LAVUKLARIN DNA’LARINI TOPLAYIP KLONLARINI ÇIKARABİLİR MİSİN BANA?” DİYE SORDUM. GÜLDÜ. “ON DAKKALIK İŞ BE O KAPTAN, SEN YETER Kİ EMRET” DEDİ. VURDUM OMZUNA “EMREDİYORUM O ZAMAN” DEDİM. “YİRMİ KİLO DA FISTIK SİPARİŞ ET, HELVALARINI KARICAM AKŞAMA BU İBİŞLERİN” DİYE DE EKLEDİM. EKLEMEM Mİ BE, CANAVAR DEMİŞİZ Bİ KERE FORMÜL İÇİN... SEYRET BAK NASIL KOYUYORUM ÇOCUĞU ŞİMDİ...
KAPTAN KÖŞKÜ’NE TEKRAR DÖNDÜM. SANKİ PANİKLİ MANİKLİ Bİ DURUM VARMIŞ GİBİ HAFİFTEN ORTALIĞI DA YANGINLI Bİ VELVELEYE VERİYORUM. TABİ, ROL GEREĞİ. DİREKMAN PİCADİLLY DENEN O YAVŞAK KULAKLARI DİKTİ. BAKTIM AYAR OLDU HEMEN OKUDUM MASALI. “KAPTAN” DEDİM. “AŞŞADAKİ ORBİTALDEN DÜŞMAN SİNYALLERİ ALIYORUZ. BEN BU BİZİM MÜRETTABATA ÇOK GÜVENEMİYORUM DEFTER OLAYINDAN SONRA BİLİYO MUSUN. ŞÖYLE SENİN EKİPLE Bİ İNSEK DE KOLAÇAN ETSEK Mİ ORTALIĞI, HEM AYAKLARIMIZ AÇILIR” DEDİM. YUTTU GERZEK.
İNDİK ORBİTALDEKİ ÇAKMA GEZEGENE AGA. “NAHA ŞU MAĞARA YOK MU KAPTAN” DEDİM. “SİNYALİN FREKANSI EN ABARTI ORALARDAN GELİYO” DİYE GAZLADIM KERİZLERİ. BUNLAR TABİ HAZIR KITA, ŞOK MANGA DALDILAR MAĞARAYA. DAHA ÖNCEDEN GELDİĞİM İÇİN AVCUMUN İÇİ GİBİ BİLİYORUM MEKANI. DUVARLAR FULL FOSFOR, DİKİTLER VAR NAH BÖYLE BÖYLE BACAĞIM GİBİ YUKARDAN BABA BABA SARKIYOLAR. ONLAR DA FULL FOSFOR. UZAKTAN Bİ SIKTIM LAZERİ ANINDA ALEV ALIP “GÜMMM” DİYE YIKILDI BAŞLARINA KOCA MAĞARA. HEMEN ÇIKARTTIM ORGANİK TARAYICIMI. İÇERDE CANLI MANLI BİŞİ KALMIŞ MI DİYE KONTROL ETTİM. SONUÇ: NEGATİF. NEGATİF TABİ. KAPTAN KÖRK BIRAKIR MI ADAMI POZİTİF! YUKARDA ANLATIRSINIZ DERDİNİZ ARTIK!
DÖNDÜM ENTERPIRAYZA. “NERDE LAN SANA ISMARLADIĞIM O KLONLAR, SIPAK?” DEDİM. “BUYURSUNLAR KAPTAN” DİYE ÇIKARDI KOYDU ÖNÜME. “ŞİMDİ BUNLARI BİZİ AKLIYCAK, PIRIL PIRIL PARLATICAK ŞEKİLDE TERTEMİZ Bİ PROGRAMLAYIN, SONRA DA GELDİKLERİ ADRESE GERİ POSTALAYIN” DEDİM. SIPAK SALAK SALAK SIRTARDI. “BÜYÜKSÜN KAPTAN” DEDİ. “BÜYÜĞÜM TABİ LAN NE SANDIN!” DEDİM. “HADİ ŞİMDİ HELVAYI DA KARIN, DAĞITIN, AFİYETLE YESİN MÜRETTABAT” HEYYT BABALAR BEE!
Alper Atalan