14 Nisan 2009 Salı

KAPTANIN SEYİR DEFTERİNE EK-12

GALAKTİK KRİZ ZAMANI SEKİZ YÜZ KOLİ PLÜTONYUM ÇUBUĞUNU PAPALEL EVRENDEN Bİ KERİZE İKİ MİSLİ FİYATINA OKUTMUŞUZ MEMLEKETE DÖNÜYORUZ. KEYFİME DİYCEK YOK, GEÇTİM KABİNE HEM BİRAZ PARLATIYIM DİYORUM HEM DE KÂRIMIZI Bİ HESAP EDİYİM TAK KAPI ÇALDI. HAFİF ARALADIM KAPIYI. SIPAK. GİYMİŞ Bİ KAHVERENGİ TULUM, ELİNDE DE IŞIN KILINCI. “OĞLUM SIPAK BU NE HAL KOÇUM, DELİ Mİ DÜRTTÜ BU SAATTE?” DEDİM. “KAPTAN BEN GÜCÜN KARANLIK TARAFINA GEÇİYORUM GALİBA. METABOLİZMAMDA POLİPEPTİT Bİ OYNAŞMALAR VAR, SİBER HİPOKAMPÜSÜMDE Bİ KOMUT MERKEZİ PASO ‘ÖLDÜR ÖLDÜR’ DİYE LAF ÇAKIYO” DEDİ. “LAN OĞLUM KARADELİKTEN GEÇİYORUZ ONUN YAN ETKİSİDİR SALLA GİTSİN” DEDİM. “YOK KAPTAN KENDİ KENDİMİ ETÜT ETTİM, DURUMUM HARBİ HARBİ ŞİZOİD BİŞİ” DEDİ. KAPI ARALIĞINDAN IŞIN KILINCININ UCUNA Bİ TEKME KOYDUM “YÜRÜ GİT LAN MANYAK! GÜCÜN KARANLIK TARAFINI ÇOCUK BAHÇESİ GİBİ Bİ YER Mİ SANIYON SEN?” DEDİM. GERÇEKTEN GEÇMİŞ OLSAN ŞİMDİYE ÇOKTAN KELLEMİ KESER O ÇUBUĞUN UCUNA TAKARDIN DENYO” DEDİM ÇARPTIM SURATINA KAPIYI. ÇOK DİİL ON ONBEŞ DAKKA Bİ OYALANDIM SONRA KAPTANLIK ÖZSEZİSİ İŞTE İÇİME Bİ KURT DÜŞTÜ ‘ŞU ZULU İTİNE Bİ ALO DEMEDEN YATMIYIM BARİ’ DEDİM KENDİ KENDİME. BASTIM İLETİŞİM EKRANININ DÜĞMESİNE, “ZULU” DEDİM. “YA BU BİZİM SIPAK’TAN HABERİN VAR MI SENİN? DURDUK YERE BAĞLAMIŞ YİNE KARANLIK MARANLIK DİYE” DEDİM. ZULU GÖZ KIRPTI. “NE GÖZ KIRPIYON LAN MONİTÖRDEN, BELANIMIZI MI ARIYONUZ AKŞAM AKŞAM?” DİYE SORDUM. Bİ DAHA Bİ GÖZ KIRPINCA SİNYAL ÇEKTİĞİNİ ANLADIM HEMEN İNDİM KAPTAN KÖŞKÜ’NE…
Bİ İNDİM AŞAĞI AGA, SIPAK GÜCÜN KARANLIĞINI AYDINLIĞINI DİNLEMEDEN KOMPLE KÖŞKÜ KIRMIŞ DÖKMÜŞ. ZULU DAHA “KAPTAN ESİR ALDIYDI DA ONDAN GÖZ KIRPIYO…” DEMEDEN “ANLADIK ULAN” DEDİM. “ANLADIK AMA GEÇ ANLADIK DANGALAK, NERDE O LAVUK ŞİMDİ?” ACİL ÇIKIŞ ÜNİTESİNİ GÖSTERDİ. “BABAM ÇAĞIRIYO GENÇLER BENİ BABAMIN KOLLARINA GİDİYORUM DEDİ BASTI GİTTİ KAPTAN” DEDİ. “VER BAKIYIM ANA TARAYICIYA O İBİŞİN GEMİSİNİ” DEDİM. AÇTIK RADARI Bİ HALT YOK. ZULU “GERÇEKTEN GÜCÜN KARANLIK TARAFINA GEÇTİYSE BEDEN ENERJİSİYLE HİPER UZAY SIÇRAMASI YAPMIŞ OLABİLİR KAPTAN” DEDİ. AVCUMUN İÇİYLE Bİ KOYDUM BUNUN KAFASINA “LAN BÜYÜTMEYİN ŞU GÜÇ MESELESİNİ ANASINI SATIYIM” DEDİM. “YOK ÖYLE Bİ MEVZU, ÇOCUĞUN İÇİNE CİN GİRMİŞ İŞTE ANLAMIYO MUSUNUZ?” DEDİM. “CİN DİYE BİŞİ YOKTUR KAPTAN BEN BÜTÜN KUTSAL KİTAPLARI OKUDUM” DİYE BANA LAF YETİŞTİRMESİNE İZİN VERMEDEN Bİ TANE DAHA KOYDUM “CİN LAN! CİİİN!” DEDİM. TAK ANA MONİTÖRE Bİ GÖRÜNTÜ YANSIDI.
ANNNAA Bİ BAKTIK. NABOO İLÇE TEŞKİLATI’NDAN DARTH YANINA BİZİM SIPAK’I ALMIŞ AYAR ÇEKİYO. “GÜZELİM YANIMDAKİ ARKADAŞI TANIYABİLDİNİZ Mİ? EVET AYNEN SENİN ESKİ YAMAĞIN SIPAK CANIMIN İÇİ. ŞİMDİ ŞÖYLE YAPIYORUZ, SİZ O SON PLÜTONYUM ÇUBUĞU İŞİNDEN İNDİRDİĞİNİZ KENELERİ BANA HAVALE EDİYOSUNUZ. ETMEZSENİZ BEN BU GENCİ SİZE HAVALE EDİYORUM. O DA SİZİ ALLAH’A HAVALE EDİYOR. KAPİŞ?” DEDİ. SIPAK’A BAKTIM, YAVRU KEDİ GİBİ DARTH’IN DEVRELERİNE MIRIL MIRIL SOKULMUŞ. “OĞLUM SIPAK” DEDİM. “KAPTANIN, AMİRİN, DAVA ARKADAŞIN KONUŞUYO… BU YOLLAR SENİN YOLLARIN DİİL, TÖVBE ET GERİ DÖN, CİN GİRMİŞ SENİN İÇİNE GEL ÇIKARTALIM” DEDİM. SIPAK MAL MAL BAKTI. DARTH BAĞLANTIYI KOPARMADAN Bİ NAH HAREKETİ ÇIKARTIP “GEREKİRSE CİNİ DE HAVALE EDERİM, YETMİŞ NANOSAAT ZAMANINIZ VAR, BANKA HESAP NUMARAN ALT YAZI OLARAK GEÇİYOR ŞU AN… Bİ SÜTLÜ Bİ SADE, HADİ BANA MÜSAADE” DEDİ.
SKATİ BANA DÖNDÜ “HESAP NUMARASINI YAZDIM KAPTAN” DEDİ. MASADAKİ SU BARDAĞINI ALIP YÜZÜNE ÇALARKEN. “NE HESABI LAN! DİYE BAĞIRDIM “MEVZU PARA DİİL, YAPILAN HAREKETE KIL OLDUM ŞİMDİ BEN” ZULU ALTTAN ALAN Bİ TAVIRLA “SIPAK GÜCÜN KARANLIK TARAFINA GEÇTİĞİNDE SEN YOKTUN BURDA, ANAMIZI AĞLATTI Bİ GÖRSEYDİN” DEDİ. YAPIŞTIM YAKASINA “KARANLIK TARAF DİYE BİŞİ YOK LAN KAÇ KERE ANLATICAM SİZE. CİN DİYORUM CİN, CİN GİRMİŞ İÇİNE!” SKATİ “AMA KAPTAN GÜCÜN KARANLIK ŞEYSİ… YANİ KANITLANMIŞ Bİ EVRENSEL GERÇEK” DEDİ. YA SABIR ÇEKTİM. “ULAN MADEM ÇOK HEVESLİSİNİZ GEÇİRİYİM HEPİNİZİ O TARAFA” DEDİM. “NASI YANİ?” OLDULAR TOPLUCA. “SÖYLEYİN GEMİNİN TERZİSİNE HEPİMİZE ÖLÜM YILDIZI ÜNİFORMASI DİKSİN. GİYİNİP KUŞANIP DALICAZ DARTH’IN MEKANINA TEDBİLİ KIYAFET. ONDAN SONRASI YA HERRU YA MERRU ZATEN” DUDAK BÜKTÜLER. TERZİ YİRMİ DAKKAYA KALMADI BANA Bİ HAVAİ İŞİ ÜNİFORMA GETİRDİ. ZULU’YLAN SKATİ DE GARSON PAÇA, TEKTİP BİŞEYLER AYARLANDI. LAFI UZATMIYCAM, YOLLANDIK ÖLÜM YILDIZI’NA AGA.
DARTH’IN BESLEMELERİ TİPİNDE GİRDİK ÖLÜM YILDIZI’NA. AST ÜST FARKETMEZ KİMİ GÖRSEK SELAM ÇAKIP EYVALLAH ÇEKİYORUZ. SKATİ’YE DEDİM Kİ “ZULU’YU YANINA AL, SIPAK’I BULUN. ‘KARDEŞ GÜCÜN DAHA Bİ KARANLIK YERİNİ KEŞFETTİK BİZLE GELSENE’ DİYE AYAR ÇEKİP ENTERPIRAYZ’A VOLTANIZI ALIN. BENİM DARTH GODOŞUNUN OFİSİNDE KÜÇÜK Bİ İŞİM VAR. HALLEDİP ARKANIZDAN GELİYORUM” DEDİM. BUNLAR TOPUK, BASTILAR GİTTİLER. BEN DE DALDIM DARTH’IN OFİSİNE. DİREKMAN GEMİ KASASINA AGA. AÇTIM KASAYI, ŞİFRESİ ZATEN “1906785643545” ADAMIN DOĞUM GÜNÜ, ADIM GİBİ BİLİYORUM. ÇEKTİM İÇİNDEN NAKİT NE KADAR KRON VARSA, TAM KAÇICAM TAK DAMLADI OFİSE. “SEN KİMSİN?" DEDİ. "ÖYLE HİÇ DE GÜCÜN KARANLIK TARAFINDAYMIŞIN GİBİ KOKMUYOSUN?” DİYE SORDU. “HAMAMDAN YENİ GELİYORUM CANIM, TEMİZ Bİ KESE ATTIRDIM LAVANTA KOKUSU DA MI GELMİYO BURNUNA?” DİYE YANIT VERDİM. DELLENDİ TABİ GODOŞ. ÇEKTİK KILINÇLARI DALDIK BİRBİRİMİZE. HİÇ UZATMIYCAM AGA, İKİ O KOYDU Bİ BEN KOYDUM BAKTIM POSTU DELDİRMEYE HİÇ GEREK YOK. Bİ NUMARA ÇEKİP ATTIM KENDİMİ GEMİNİN BİRİNE. KOKPİTİN KAPAĞI KAPANMADAN ÇIKARDIM KAFAMI. “KASANIN İÇİNE BAK DARTH EFENDİ” DEDİM. HAVALE BEKLİYODUN YA ONU GEÇİRMİŞLER HESABINA” ANLADI TİPNOZ. “PIH PIH” ETTİ. DEVRELERİ KIRMIZI KIRMIZI YANIP SÖNDÜ AMA NAFİLE TABİ.
ENTERPIRAYZ’A DÖNDÜĞÜMDE, GİTMEDEN ÖNCE ÇAĞIRDIĞIM PLÜTONLU ÜFÜRÜKÇÜYÜ SIPAK’IN ÜZERİNDE ÇALIŞIRKEN BULDUM . VARDIM YANINA, ÖPTÜM ELİNİ, ALDIM HELALLİĞİNİ. “BACIM” DEDİM. “VAR MIDIR Bİ ÜMİT, ÇIKARTABİLİYO MUYUZ BU SABİNİN İÇİNDEKİ O HABİS RUHLU CİNİ?” DİYE SORDUM. ŞÖYLE GÖZLERİNİ SÜZÜP DERİNLERE Bİ BAKTI. “ÇIKAR” DEDİ. ÇIKAR ÇIKMASINA DA BUNA ÇOK PİS Bİ PAPAZ BÜYÜSÜ YAPMIŞLAR, BİRAZ NETAMELİ Bİ İŞ” DEDİ. “YANLIŞ ANLAŞILMASIN AMA MADDİ OLARAKTAN DA YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜRÜRÜZ BACIM” DEDİM. PİŞKİN PİŞKİN GÜLÜMSEDİ, YAN CEBİNİ İŞARET ETTİ. ELİNİ ÖPÜYOMUŞ GİBİ YAPIP TOKALADIM HELALLİĞİNİ. “ŞU ŞEKİLDE OLUR” DEDİ. “BUNU BEN BENJAMİN BUTTON TARZI Bİ İYİ EDEBİLİRİM. CİNİ ÇIKARTIRIZ AMA ARADAN HAYATINI DA ALIRIZ. YANİ BU FANİ BEŞ YAŞINA GERİ DÖNER, ANCAK BÖYLE OLUR” DEDİ.
“CİN ÇIKSIN DEFOLUP GİTSİN DE BİZİM İÇİN HER YOL, HER YAŞ MÜSAİT” DEDİM. “ŞU ŞEKİLDE DE OLUR” DEDİ. CEBİNİ İŞARET ETTİ. “ULAN” DEDİM İÇİMDEN. “HAYDAN GELEN HUYA GİDİYO” DEMEK, “DARTH’DAN İNDİRDİĞİMİZİ BUNA BİNDİRİCEZ ANLAŞILDI” ÖPTÜM Bİ DAHA ELİNİ, HELALLİK ZATEN MIKNATIS GİBİ KÜP İNDİ CEBE. “BU FANİYİ ÇOCUKLUĞUNDAN TEKRAR ESKİ HALİNE GETİRMEK İÇİN ŞU ŞURUBU İÇİRİRİZ” DEDİ. NEYSE AGA YAPTI BÜYÜSÜNÜ, OKUDU ÜFLEDİ BİŞEYLER ETTİ. SIPAK Bİ BEŞ YAŞINA GELDİ. “AMAN BURDA Bİ YARIM SAAT DURALIM BACIM” DEDİM. “ŞU ŞURUBU İÇİRMEDEN ÖNCE GÖNÜL RAHATLIĞIYLA Bİ DÖVİYİM AHA BU EŞEK SIPASINI”DEDİM. “OLUR” DEDİ, ŞİŞEYİ BANA VERDİ. “ŞURUBU İSTEDİĞİNİZ ZAMAN İÇİREBİLİRSİNİZ” DİYE DE EKLEDİ. TUTTUM KULAĞINDAN GÖTÜRDÜM BEŞ YAŞINDAKİ SIPAK’I KAPTAN KÖŞKÜ’NE… “EVET HANIMLAR BEYLER, VAR MI BAŞKA GÜCÜN KARANLIK Bİ TARAFINA GEÇMEK İSTEYEN” DİYE SORDUM. ÇIT ÇIKMADI. İYİCE Bİ ASILDIM KULAĞINA SIPAK’IN, GÖRSEN LASTİK GİBİ UZADI KOPUCAK YANİ. “EVET VAR MI BAŞKA İSTEYEN?” DİYE SORDUM, YİNE ÇIT YOK. Bİ KOYDUM SIPAK'A FIRILDAK GİBİ DÖNDÜ ETRAFINDA "EVET ÇOCUUM, SEN GEÇMEK İSTİYO MUYDUN?" DİYE SORDUM. ONDAN DA ÇIT YOK. Bİ KOYUYORUM, Bİ SORUYORUM… Bİ KOYUYORUM Bİ SORUYORUM… Bİ KOYUYORUM… Bİ SORUYORUM… BÖYLE BİŞİ ABİ İŞTE ENTERPIRAYZ’A KAPTAN OLMAK... YANİ…
Alper Atalan