10 Nisan 2009 Cuma

KAPTANIN SEYİR DEFTERİNE EK-11

DÜN ÖĞLEN GİGANTİC SAAT İTİBARİYLE 2-3 GİBİ OTURMUŞ MAKAMIMDA AYVALIK TOSTU ATIŞTIRIYORUM, MÜRETTABAT GELDİ. TİCARET FİLOSU OLSUN KEŞİF FİLOSU OLSUN BU TİP İŞLERDE OLANLAR BİLİR, BUNLARIN BÖYLE TOPLUCA MAKAM BASMALARI PEK HAYRA ALAMET DİİLDİR. YA MAYIŞLARA ZAM İSTİCEKLERDİR YA DA TAYİN ANASINI SATIYIM. “NEDİR CANIM?” DEDİM, TOSTU KOMPLE AĞZIMA BASIP, HAYIR “KAPTAN BİRAZ KENE ÇIKSAN” DESELER, “AĞZIMDA LOKMA VAR HAYATIM” AYAĞINA YATIP CEVAP VERMİYCEM, Bİ YOLUNU BULUP DEFEDİCEM BUNLARI. SKATİ GIRTLAĞINI TEMİZLEYİP “Bİ ÇÜK MESELESİ VAR KAPTAN” DEDİ. DİREKMAN TÜKÜRDÜM BÜTÜN LOKMAYI. “NE ÇÜKÜ LAN? DEDİM. “AİLE VAR, TERBİYELİ KELİMELERLE KONUŞUN!”… “ZULU’NUN ÇÜKÜ” DEDİ. SKATİ. “ADAM BİZDEN SÜNNETSİZ OLDUĞUNU YILLARCA SAKLAMIŞ KAPTAN, YANLIŞ ANLAŞILMASIN AMA DUŞTA HAFİFTEN GÖZÜM KAYDI. AYNEN GÖRDÜM YANİ” DİYE EKLEDİ. “BİZİM ZULU KABUKLU MU, DİYOSUN SEN ŞİMDİ YANİ?” DİYE SORDUM. “MEVZU DALLANIP BUDAKLANMASIN, BEN DİYECEĞİMİ DEDİM KAPTAN. BAYAN ARKADAŞLAR OLSUN, BİZ ERKEK KISMI OLSUN KONUYU ARAMIZDA GÖRÜŞTÜK. Bİ FİKİR BİRLİĞİNE VARDIK. GELENEK GÖRENEK ÖRF VE ANANELERİMİZE BAĞLI BİR GEMİYİZ. YA SEN GEREĞİNİ YAPARSIN YA DA RAPOR YAZARIZ KONSEYE” DEDİ. ELİMİN TERSİYLE AĞZIMDAKİ MAYONEZİ SİLİP Bİ TOKAT KOYDUM SKATİ’YE… “NE RAPORU LAN!” DEDİM. “BİZ EŞEK BAŞIMIYIZ BURDA, HAZIRLAYIN GEMİYİ, SÜNNET DÜĞÜNÜMÜZ VAR”
İNDİM ZULU KABUKLUSUNUN YANINA. İYİ, HOŞ, GÜZEL SEVABA GİRİCEZ DE HATIR, İCAZET ALMADAN, GÖNÜLE GİRMEDEN OLMAZ BU İNCE İŞLER MALUM. DALDIM KAPAKTAN MUHABBETE. “YA ZULU KARDEŞ” DEDİM. “DUYDUN MU, ENTERPIRAYZ’DA SÜNNET DÜĞÜNÜ VARMIŞ”… KALDIRDI RADAR PANELİNDEN KAFASINI “SÜNNET Mİ? KİMİN Kİ KAPTAN” DEDİ. ÇIKARDIM ÇOCUKLUKTAN BERİ SANDIĞIMDA SAKLADIĞIM SÜNNET ŞAPKASINI, YERLEŞTİRDİM KAFASINA. “TAHMİN ET KİMİN?” DEDİM. GÖZ GÖZE GELDİK. SERT YAPICAK SANIYORUM, ELİNİ KALDIRSA KARŞILIK VERİCEM. GÖZLERİ DOLDU, DUDAKLARI TİTREDİ. “BABAMSIN KAPTAN” DEDİ. ELLERİME KAPANIP ÖPMEYE BAŞLADI. ULAN AĞLIYCAM AĞLIYAMIYORUM HERİFÇİOĞLUNUN KARŞISINDA. AKLIMDAN NELER GEÇİYO AMA, BUNA Bİ DİJİTAL MAŞALLAH TAKILIR DİYORUM YAZI GEÇER BÖYLE ÜZERİNDEN KIRMIZI KIRMIZI… Bİ AT BULUNUR, ÜSTÜNE BİNDİRİLİR GEMİDE DOLAŞTIRILIR DİYORUM… HEPSİ BÖYLE ŞERİT ŞERİT GEÇİYOR AKLIMDAN… SEVAP DENEN ŞEY BÜYÜK FERAHLIK BE AGA… YANİ HERKESE TAVSİYE EDERİM BİLİYO MUSUN…

BEN Bİ GÜN SONRA HALLEDERİZ DÜĞÜNÜ DİYODUM AMA MÜRETTABATTA Bİ SEVAP YARIŞI BAŞLADI Kİ SORMA GİTSİN. KARGO’DAN ÇOCUKLAR KÖŞKÜ GELİN ODASI GİBİ YAPMIŞLAR SAĞOLSUNLAR. SIKATİ BÖYLE BOYDAN BOYA BEŞİ Bİ YERDE PLATİNYUM TAKTI SÜNNET ÇOCUĞUMUZA, SIPAK TUTTU ELİNDEN GÖTÜRDÜ DOKTOR MAKKOY’UN YANINA. BENİ DE KİRVE SEÇTİLER EKSİK OLMASINLAR. TIKADIM AĞZINA Bİ İNEGÖL İŞİ LOKMA. HAYIRLISIYLA VESİLESİYLE NASİBİYLE NİSASIYLA ZULU’NUN SÜNNETİNİ ETTİK.
KAN TUTUYOMUŞ BİLMİYORUZ TABİ, YATIRDIK Bİ KENARA ZULU’YU. GEÇTİK BİZ TOPLUCA SÜNNET SALONUNA. PERSONEL BİZ GELENE KADAR İÇMİŞ YEMİŞ DAĞITMIŞ TABİ. “KOYUN LAN Bİ KASAP HAVASI” Bİ DE BİZ DÖNELİM ŞÖYLE SAHNEDE SIPAK’LA KARŞILIKLI DEDİM GİRER GİRMEZ AMBİANSI GÖRÜNCE. ÇIKARDIK DOLADIK BELİMİZE ÜNİFORMALARI SIPAKLA… DAHA ŞARKININ İKİNCİ NAKARATI BİTMEDEN ÇALGICI ÇOCUKLAR DAMARDAN Bİ DOKUZ SEKİZ YASLAMASINLAR MI… “ALLAAH” DEDİM. “BİLENİ GELSİN KARŞIMA”… BİZ AYILANA GAZOZ BAYILANA MASTİKA DİYE COŞARKEN AŞAĞIDAN Bİ GÜRÜLTÜ KOPTU. FİKSTİR BU BİZİM DÜĞÜNLERDE, İLLA Bİ TATSIZLIK ÇIKARAN İPNETOR ÇIKICAK… EMİR GİBİ ANASINI SATIYIM!

YANIMA, KAFAYI TAM BULMAMIŞ YARI SALLANTIDA YARI ÇAKIR KEYİF BİKAÇ KİŞİYİ ALIP MEVZUYU ÇÖZMEYE İNDİM. ANAAA İNDİK Bİ DE NE GÖRELİM. KLİNGONLU HATUNUN BİRİ DAYANMIŞ BİZİM ATEŞLEMEDEN Bİ ÇOCUĞUN GIRTLAĞINA, KESMEK ÜZERE. “HÜOOOP” DEDİM. “GEMİNİN KAPTANI KONUŞUYO, AĞIR OLUN BAKALIM” HATUN GIRIL GURUL Bİ LAFLAR ETTİ, KLİNGON DİLİNDE. “SIPAK BU NE DİYO OĞLUM?” DİYE SORDUM. “SIÇTIK KAPTAN, HATUN KLİNGON PRENSESİYMİŞ ZORLA DANSÖZ OLAYI İÇİN KAÇIRMIŞLAR KARIYI” DEMESİN Mİ! ALDIM ATEŞLEMEDEKİ ÇOCUĞU HATUNUN ELİNDEN BU SEFER BEN ABANDIM GIRTLAĞINA “NE İŞ LAN, NE İŞ LAN” DİYE GİRİŞTİM. ZIRLAYA ZIRLAYA DÖKÜLDÜ EŞEK SIPASI. BUNLAR ZULU’YU “KÖKÜNDEN KESİLCEK” DİYE YEMİŞLER. ZULU DA “MADEM ERKEKLİK BİTİYO O ZAMAN AHDIM VAR KLİNGON PRENSESİNİ BULUN BANA SON Bİ GECELİK. HEM GELSİN DANS ETSİN KARŞIMDA HEM DE KOYNUMA GİRSİN” DEMİŞ. MEVZU GIRGIRDI ŞAMATAYDI DERKEN GERÇEK OLMUŞ. DAHA ÇOCUĞUN İFADESİNİ ALMADAN Bİ PATLAMA OLDU, BİZİM BULUNDUĞUMUZ SEKTÖR OLDUĞU GİBİ HAVAYA UÇTU.
KOŞA KOŞA ÇIKTIK KAPTAN KÖŞKÜ’NE… KLİNGON LİDERİ. SÖVÜYO SAYIYO. SIPAK’IN TERCÜMESİNE GEREK YOK, ADAM BURNUNDAN SOLUYO AĞZINA GELENİ SÖYLÜYO… Bİ TARAFTAN DA BOMBA YAĞDIRIYO, HERİF HAKLI TABİ AGA CANI YANMIŞ… BENİM DE KIZIM OLSA AYNISINI YAPARIM. “VERİN LAN” DEDİM, “ŞU HERİFİ ÖZEL MUHABBETE, KARŞILIKLI KONUŞUCAM” AÇTIM EKRANI, “KARDEŞ” DEDİM. “TAMAM KABUL CAN DÜŞMANIMSIN AMA NAMUS DEDİĞİMİZ HADİSE EVRENLER ÖTESİ BİR MEVZUDUR. SENİN KIZIN BENİM KIZIM. SENİN NAMUSUN BENİM NAMUSUM. SANA GALAKTİK ŞEREF SÖZÜ VERİYORUM KILINA BİLE DOKUNULMADI SABİ’NİN. AYNEN ŞİMDİ SANİYESİNDE IŞINLATIYORUM GERİSİN GERİYE KIZ OĞLAN KIZ Bİ ŞEKİLDE. BAĞLANTIYI AÇIK TUT, BU ONURSUZLUĞU YAPANI DA GÖZÜNÜN ÖNÜNDE CEZALANDIRICAM”
NEYSE UZATMIYIM AGA AĞZIMIN YANIYLA FISILDAYARAKTAN SIPAK’A DEDİM Kİ “ŞU BİZİM ESKİ HALOGRAM GÖRÜNTÜLERDEN Bİ KOLAJ YAP SIPAK. BAŞKA BİRİNİ VURDUĞUM GÖRÜNTÜYÜ AL, BU BİZİM KIZI KAÇIRAN LAVUĞUN GÖRÜNTÜSÜNÜ PİKSELİNE PİKSELİNE İŞLE ORAYA” SIPAK EYVALLAH ÇEKİP VERDİ GÖRÜNTÜYÜ KLİNGONLARIN EKRANA. KIZI IŞINLADIK. ÇOCUĞU ALDIM “OĞLUM YANNIŞ Bİ İŞLER YAPTINIZ BAK NORMALDE SENİ HARBİ HARBİ VURMAM LAZIMDI AMA ANANA BAĞIŞLADIM” DEDİM. ELİMİ ÖPTÜ “İZİN VERİRSENİZ TAYİNİMİ İSTİYORUM KAPTAN” DEDİ. SES ÇIKARMADIM, AMA ANLADI TABİ O NE DEDİĞİMİ. SONRASINDA KEYFİM YERİNE GELDİ. “ÇAĞIRIN LAN ŞU ZULU’YU” DEDİM. “DAHA DÜĞÜNÜMÜZ BİTMEDİ, Bİ ÇİFTTETELLİ DE SÜNNET ÇOCUĞUYLA ŞÖYLE KARŞILIKLI OYNIYALIM BAKALIM”
Alper Atalan