16 Nisan 2009 Perşembe

KAPTANIN SEYİR DEFTERİNE EK-13

“GENÇLER” DİYE İNDİM KAPTAN KÖŞKÜ’NE, “GENÇLER VE HER DAİM GENÇ KALANLAR!... KAPTANINIZ KÖRK KONUŞUYO: BİKAÇ GÜNLÜĞÜNE ANDROMEDA’NIN GÜNEYİNE TATİLE UZUYORUM, BİLGİNİZE VE DİKKATİNİZE” MÜRETTABAT BENİ ÖYLE MAYOLU GÖRÜNCE ŞOKE OLDU TABİ. “KAPTAN BE” DEDİ SKATİ. “YANLIŞ ANLAMA AMA KURU BAKLAVA GİBİ DİZMİŞİN VALLA KARIN KASLARINI, KAÇ BASIYON BİSEPSTE?” HAFİF ŞÖYLE OMUZDAN KANATLARA KASTIM KENDİMİ. “MEVZU BU DİİL OĞLUM, VÜCUT DAHA HAM ASIL SEN BENİ YANDIKTAN SONRA GÖRÜCEKSİN” DEDİM. ZULU DUDAK BÜKÜP “BİZİM İÇİN DE YAN KAPTAN” DEDİ, “NETİCEDE BU SENE LEYLEĞİ BİLGİSAYAR BAŞINDA DATA GİRERKEN GÖRÜCEZ BU GİDİŞTE” DEDİ. KOYDUM ENSESİNE Bİ ŞAPLAK “ZULULANDIRMAYIN LAN ORTAMI” DEDİM. “SIRF SİZ TEMMUZDA, EN GÜZEL SEZONUNDA TATİLE ÇIKIN DİYE FEDAKARLIK YAPIYORUZ BURDA, SONUÇTA DEĞİŞMELİ BİŞİ TATİL” DEDİM VE IŞINLATTIM KENDİMİ LANGERHANS ADACIKLARI’NA.
LANGERHANS ADACIKLARI’NA Bİ VARDIM Kİ ORTAM CAYIR CAYIR YANIYO AGA. YENİ GEMİ DEMİRLEMİŞ, PASO Bİ DOKSAN MANKEN GİBİ ESMERİNDEN SARIŞININA HER TİP GÜZELLİKTE HATUNLAR SAHİLDE CASTIR CASTIR DOLANIYOLAR. “ULAN KÖRK EFENDİ” DEDİM KENDİ KENDİME. “KENDİNE EKMEK ÇIKARICAK FIRINI Bİ BULDUN Kİ TAM BULDUN ANASINI SATIYIM” ‘ONA MI BUNA MI’ DİYE HESAP KİTAP İÇİNDEYKEN KENDİLİĞİNDEN Bİ ÇITIR RAMPA OLDU. YEMİNLE BEN BİŞİ YAPMADIM AGA, KENDİ GELDİ. UZADIK Bİ TEKNE TURUNA BERABER, AKŞAMINA DA BUNU TİKİ BARIN BİRİNE GÖTÜRDÜM. ÇIKIŞTA Bİ YAKINLAŞMAMIZ OLDU ‘SENİN OTELDE Mİ KALALIM, BENİM ODAYA MI GEÇELİM, BİRAZ SESSİZ OL DUVARLAR İNCE, DIŞARI ÇIKMIYALIM KAHVALTIYI ODAYA ALALIM, ÖĞLEN SICAK AKŞAMA KADAR OMZUMDA YAT’ FİLAN DERKEN ÜÇ GÜN GEÇMİŞ AGA.
DÖRDÜNCÜ GÜN BEN HAFİFTEN BAŞKA LİMANLARA YELKEN AÇICAKKEN BU DEDİ Kİ, BAK İSMİNİ DE HATILIYAMIYORUM ŞİMDİ, ENCILA MIYDI, NATALİ MİYDİ HER NEYSE İŞTE: “KÖRK GİTME, ŞUNDAN BİRER KADEH PARLATALIM ÖYLE GİDERSİN” DEDİ. BAKTIM MAVİ Bİ ŞURUP GİBİ BİŞİ. “NE Kİ BU?” DEDİM. “TEKE AZDIRAN” DEDİ. GÜLÜMSEDİM. “İHTİYACIM MI VAR YANİ?” DİYE SORDUM. “KAPTAN SENSİN VALLA” DEDİ. “Bİ YUDUM İÇ, BENİ DE KENDİNİ DE GEMİSİZ NASIL UÇURUCAKSIN GÖR” DEDİ. “LAN” DEDİM KENDİ KENDİME. “TATİLDE DİİL MİYİZ ANASINI SATIYIM. Bİ YUDUMDAN NE ÇIKAR?” DEDİM VE İÇTİM, NASIL AMA SANKİ DAHA DAKKASINDA BEYGİR GİBİ Bİ HERİF KAFAMA BALYOZLA KOYDU DA GİTTİ. AYILDIĞIMDA SALAK GİBİYDİM. HATUN BASMIŞ GİTMİŞ. CÜZDAN YOK, PASAPORT YOK. YANIMA Bİ SAYLON ZEVK ROBOTU KOYMUŞ, SAYLON DA BANA Bİ KASK GEÇİRMİŞ TAKILIYORUZ SAHİLDE ÖYLE. KALKTIM SAYLONA Bİ TEKME KOYDUM. BAKTIM ORDA HATUNUN BANA İÇİRDİĞİ ZAMAZİNGO DA DURUYO. ALDIM ONU DA YANIMA… YOK AGA, AĞZIMA SÜRMEM O ZIKKIMI ARTIK. SIPAK’A TAHLİL ETTİRİCEM. ARADIM SKATİ’Yİ… “IŞINLA BENİ SKATİ” DEDİM. SOKMUŞUM TATİLİNE, BURDA HERKES YAMYAM OLMUŞ ANASINI SATIYIM” DEDİM.
“IŞINLA” DEDİK AMA FAKAT ARKADAŞ EKRANDA SKATİ YOK. BAŞTAN ŞU MAVİ ŞURUBUN ETKİSİ SANDIM AMA YOK AGA RESMEN SKATİ YOK. BAŞKA BİR TAKIM ZERZALAK TİPLER DOLANIYO GEMİDE. SKATİ’NİN BENDE ÖZEL HATTI VARDI, ONU ÇEVİRDİM. AÇTI. “KAPTAN NERDESİN? SEKİZ GÜNDÜR SENİ ARIYORUZ, NABOO İLÇE TEŞKİLATI’NDAN DARTH’IN ADAMLARI GELDİ GEMİYİ ALDILAR GİTTİLER” DEDİ. “ULAN TESTEBETSİZ DANGALAKLAR İKİ GÜN BOŞ BIRAKMAYA GELMİYO, ALTINIZDAN GEMİYİ ÇEKMİŞLER TÜ ALLAH BELANIZI VERMESİN” DEDİM. IŞINLATTIM KENDİMİ YANLARINA.
İNFRARUJ GÖZLÜKLERLE BAKTIRDILAR HARBİ HARBİ BİZİM GEMİ SANAYİYE ÇEKİLMİŞ REKTİFİYE EDİLİYO. “NEDİR LAN BUNUN ÖZETİ?” DİYE SORDUM SIPAK’A. “KAPTAN 197 CEVAPSIZ ÇAĞRI BIRAKTIK İNSAF” DEDİ. DİRSEĞİMLE Bİ KAPATTIM SURATINA. “TATİLDEYİM ULAN” DEDİM. “İSTER AÇARIM İSTER AÇMAM, BENİM DERDİM SENİ Mİ GERDİ!!! ÖZET DEDİK ÖZEEETTT!” ÖZETİ ŞU AGA; HERİFLER GEMİYİ ALMIŞLAR KENDİLERİNE YAPMIŞLAR. BU KADAR YANİ. SKATİ’YE DÖNDÜM “SEN TEĞMEN UHURA’YLA DOKTOR MAKKOY’U YANINA AL, ŞU ŞURUBU GEMİNİN HAVALANDIRMA ŞEBEKESİNİN İÇİNE DİSTİLİZE EDİP KARIŞTIRIN. SIPAK SEN DE BENLE GEL ANA TERMAL İTİCİ MOTORLARA DÜZ KONTAK YAPICAZ” DEDİM. EKİP UZADI BİZ DE GÜVERTEYE SIZDIK. YATTIK Bİ KÖŞEYE SOTAYA. BAKTIM BENİM TATİLDE OYNAŞTIĞIM HATUN DARTH’IN YANINDA TISIR TISIR DOLANIYO. “DEMEK HEPSİ DOLAPMIŞ” DEDİM KENDİ KENDİME. SIPAK “HAYROLA KAPTAN, HANIMABLA TANIDIK MI ÇIKTI?” DİYE SORDU. “OĞLUM ASABİYİM KIRMIYIM KALBİNİ, İŞİNİ YAP SEN İŞİNİ” DEDİM.
BEŞ DAKKAYA KALMADI DARTH’IN BÜTÜN PERSONEL LEYLA OLUP SIZDI. BUNLARI PATATES ÇUVALI GİBİ ATTIK Bİ BOKLU DERENİN KENARINA. BİNDİK GEMİYE ALDIK VOLTAMIZI… SKATİ DÖNDÜ BANA “KAPTAN, ROTAMIZ NERESİ ACABA?” DEDİ. “ANDROMEDANIN GÜNEYİNE KOÇUM” DEDİM. “BÜTÜN MÜRETTABAT SAHİLE İNİYORUZ. BUNDAN SONRA AYRI GAYRI YOK, TATİLİMİZ DE BİR; İŞİMİZ GÜCÜMÜZ DE BİR” Bİ HURRAA KOPTU BÜTÜN ANONSLARDAN… “HADİ” DEDİM. “MADEM KIYAK GÜNÜMÜZ, İLK İÇKİLER DE BENDEN OLSUN MADEM”… AGA ASIL HURRRA O ZAMAN KOPTU, NASIL AMA NASIL BÜTÜN GEMİNİN CAMLARI İNİCEK SANDIM. BÖYLE BİŞİ İŞTE ENTERPIRAYZ’A KAPTAN OLMAK… YERİ GELİCEK DÖVÜCEN, YERİ GELİCEK SEVİCEN… YANİ.
Alper Atalan