8 Nisan 2009 Çarşamba

KAPTANIN SEYİR DEFTERİNE EK-9

SIPAKLA GÜZEL BİLLUR BULMUŞUZ MANGAL YAPIYORUZ BENİM KABİNDE, TAK KAPI ÇALDI; NABOO GEZEGENİ İLÇE TEŞKİLATI’NDAN DARTH… DÖNDÜM HERİFÇİOĞLUNA “OĞLUM BAK” DEDİM. “SAPITMAYA GELDİYSEN İŞTE KAPI İŞTE İYONİK SAPI, YOK AFİYETE GELDİYSEN OTUR İKRAMIMIZ OLSUN KOÇ YUMURTASI” DEDİM… “PIH PIH” ETTİ, “ARKADAŞ BİRAZ UZASIN, TEMİZ HAVA ALSIN SENLE Bİ KENE MEVZUMUZ OLUCAK” DEDİ. SIPAK’IN ELİNE Bİ DÜRÜM SARDIM YOLLADIM, “NEDİR LAN?” DEDİM. “HANGİ ASTRODİNAMİK RÜZGAR ATTI SENİ BURAYA?”… “BAK” DEDİ. “KAPTAN”… “GEÇMİŞTE BİR TAKIM SÜRTÜŞME HADİSELERİMİZ OLDU AMA TİCARETTE BİLİYOSUN KÜSLÜK OLMAZ, BEREKETİMİZ KAÇAR. BİZİM HASSAS Bİ KARGOMUZ VAR, ÖNEMLİ Bİ ABİMİZE ELDEN TESLİM EDİLMESİ LAZIM. MALUM FEDERASYON BİZİM FİLOLARIN ENSESİNDE SOLUK ALDIRMIYO. AMA SEN DERSEN Kİ ‘BENİM GEMİM SENİN EMRİNE AMADE’ VERİRİM KARGOYU SANA, ÜSTÜNE DE 10.000 GALAKTİK KRON. HEM İŞİMİZ GÖRÜLÜR HEM DE YÜZÜMÜZ GÜLER. ANLATABİLİYO MUYUM?” BAKTIM HERİF CİDDİ. KIRMIZI KIRMIZI YANIYO GÖBEĞİNDEKİ PANELİN IŞIKLARI. “GÖTÜRÜRÜZ DE” DEDİM. PARA PEŞİN PARLAK MEŞİN, ARTI SAKALIMI DA ALIRIM” GÖZ KIRPTI, ÜNİFORMAMDAN İÇERİ Bİ TOMAR SIKIŞTIRDI. “SEN MALI TESLİM ET, Bİ BU KADARI DA ALICIDAN” DEDİ.
ALDIK KARGOYU, YOLCU ETTİK DARTH LAVUĞUNU, ÇIKTIM KAPTAN KÖŞKÜ’NE… “ÇEKİN GEMİYİ SOLUCAN DELİKLERİNİN ÖTE TARAFINA, GROMWİCK GEZEGENİNE GİDİYORUZ” DEDİM. SKATİ DÖNDÜ “AMAN NAPTIN KAPTAN, YOLUMUZUN ÜSTÜ KLİNGON NEBULASI. DAHA İKİ ADIM HİPERUZAY SIÇRAMASI YAPMADAN KOKUMUZU ALIR İNDİRİLER VALLA” “KES LAN” DEDİM. “ÖNCE YÜZBAŞILIKTAN Bİ TERFİ ET ONDAN SONRA KAPTANLIK TASLA BANA”… SERT ÇIKTIĞIMI GÖRÜNCE MÜRETTABAT Bİ TIRSI POZİSYONUNA GEÇTİ, AMA SIPAK LAVUĞU MANTIK ADAMI YA TISIR TISIR YANIMA GELDİ. “KAPTAN BU ÇOK MANTIKSIZ” DEDİ. TUTTUM SOL KULAĞINI, ASILDIM. “OĞLUM BENİM ASABIMI BOZMAYIN ALAYINIZIN ONAR TANE KLONUNU YAPTIRIR DOKUZAR DOKUZAR VURURUM SİZİ” DİYE FIRÇAYI ÇEKTİM. NEYSE UZATMIYIM AGA, BOYUTTAN ATLADIK TABİ DİREKMAN KLİNGONLARIN KUCAĞINA.

DAHA DAKKA BİR GOL BİR, RADARLARINDA GÖRÜR GÖRMEZ LAZERİ SIKMAYA BAŞLADI GODOŞLAR. “VER LAN ŞU KLİNGON LİDERİNİ EKRANA” DEDİM. TABAK GİBİ BELİRDİ DENYO. “NE ARIYONUZ LAN BU KOORDİNATLARDA? ECELİNİZE Mİ SUSADINIZ KÖPEKLER!” DEDİ. “HÖÖÖÖ HÖÖÖ AĞIR KONUŞMA LAN KRATER SURATLI HAYVAN” DEDİM. “DARTH’IN ÖNEMLİ Bİ KARGOSUNU TAŞIYORUZ, EN UFAK Bİ YANNIŞINDA ÖLÜM YILDIZINI DAYARIM KAPINA HABERİN OLSUN!” BU ŞEKİL POSTA KOYARSAK YIRTARIZ DİYODUM. YANİ PLANIM ÖYLEYDİ EN AZINDAN. AMA DİK ÇIKTI KLİNGON İTİ. “YEMİŞİM LAN DARTH’INI DA YILDIZINI DA, ŞİMDİ YOLLUYORUM PLAZMA TOPLARINI! SİZ KAŞINDINIZ IRKINA KAYDIKLARIM” DEMESİN Mİ
DÖNDÜM SIPAK’A “BU İBİBİKTE BLÖF ÇEKİCEK YAPAY ZEKA YOK, ÇIKAR BİZİ BURDAN SIPAK” DEDİM. “Bİ YOL VAR AMA KAPTAN, MEKAN FULL RADYASYON DOLU. HAYIR ŞAHSEN KENDİM VOLKAN OLDUĞUM İÇİN BANA KOYMAZ DA SİZE Bİ PARÇA TERS TEPEBİLİR” DEDİ. “TEPSİN AĞZINA EDİYİM, TEPSİN! KLİNGON TEPİCEĞİNE UZAY BOŞLUĞU TEPSİN. GİRİN KOORDİNATLARI. TOPUK!” DEDİM. AGA DEDİĞİME DİYECEĞİME BİN PİŞMAN OLDUM. SIPAK BİZİ Bİ MEKANA ÇEKTİ, HARBİ HARBİ METEOROPSİKOPAT Bİ ORTAMMIŞ. DAHA GEMİ ARKA MOTORLARI SUSTURMADAN MUTASYONA GİRİŞTİ VÜCUT. BENİM KULAKLAR OLDU SIPAK’IN KULAKLARI… SKATİ YARIM SAATTE BİR DOĞURMAYA BAŞLADI… ZULU’NUN O ÇEKİK GÖZLER OLDU FALTAŞI. ŞÖYLE ON METREDEN BAKIYOSUN, DİREKMAN RETİNASINI GÖRÜYOSUN… KAFAMI ÇEVİRDİM SIPAK’A, AMA Bİ ÇEVİRİŞİM ÜÇ DAKKA SÜRÜYO SEN HESAP ET ARTIK. “NE KADAR SÜRÜCEK LAN BU TANTANA?” DEDİM. “AZ BİRAZ DAHA SABREDİN KAPTAN” DEDİ. “ATEŞLİYİCİLERİ ŞARJA YATIRDIM, DOLAR DOLMAZ KAÇIYORUZ. ZATEN ÖNÜMÜZ DÜZ, RAMPA YOK DİREKMAN KESTİRMEDEN ÇIKARIZ GROMWİCK GEZEGENİN ÖNÜNE”

KULAKLARIMDA Bİ ÇINLAMA, Bİ ÇINLAMA GELDİK GROMWİCK’İN ÖNÜNE. DAHA YÖRÜNGEYE GİRMEDEN BENDEKİ ÇINLAMALAR İYİCE Bİ ARTTI. NASIL AMA BEŞ TANE NEPTÜN ASPİRİNİ İÇTİM, İTHAL.BANA MISIN DEMİYO. “OĞLUM SIPAK DURMADI MI LAN BU ŞEKLİNE KODUMUN MUTASYONU! ÇATLIYCAK LAN KAFAM” DEDİM. PARMAKLARINI AÇIP İKİ ELİNİ HAVADA BİRLEŞTİRDİ. “NE TARAFTAN GELİYO ÇINLAMALAR KAPTAN? DİYE SORDU. “KARGODAN LAN SANKİ” DEDİM. “BU İŞTE Bİ BİT YENİĞİ VAR KAPTAN” DEDİ. FIRLADIK KARGOYA. VİN VİN VİN EDİYO BEYNİM, DARTH’IN VERDİĞİ KUTUYA YAKLAŞTIKÇA İYİCE Bİ ÇILDIRICAK GİBİ OLDUM. AÇTIK KUTUYU, HARBİ HARBİ Bİ KADIN HEYKELİ. AMA BENDE Bİ KUSMA Bİ MORARMA DURUMLARI VAR HALA. “KIR ULAN ŞU HEYKELİ”… “NE VARSA BU TAŞIN BETONUN İÇİNDE VAR ANASINI SATIYIM!” DEDİM… AGA Bİ KIRDIK Kİ NE GÖRELİM… SAATLİ NÜKLEER BOMBA… ÜSTELİK PATLAMASINA İKİ BUÇUK DAKKA VAR. SIPAK DÖNDÜ BANA “KIRMIZI KABLOYU MU KESİCEZ YEŞİLİ Mİ KAPTAN?” DİYE SORDU. “BAŞLATMA LAN KABLONA ŞİMDİ, AKSİYON FİLMİ Mİ BU, TUFAYA GETİRDİ BİZİ O KARA KASKLI DALTARAK ANLAMADIN MI HALA” DEDİM. ALDIM BOMBAYI ÜSTÜNE FLOMASTER KALEMLE “ALICI VERİLEN ADRESTE BULUNAMADI” YAZDIM, PATLAMASINA BEŞ SANİYE KALA IŞINLADIK KARGOYU ÖLÜM YILDIZINA… GİDİYODUK GÜMBÜRTÜYE AMA EN AZINDAN SAKAL CEBİMİZE KAR KALDI… HAYIR Bİ PİSLİK ÇEKİLİCEKSE BİZ DE ÇEKERİZ, VAR MI ÖTESİ?

Alper Atalan